Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Türk Hareketi Derneği Faaliyete Geçti
Basında Türk Hareketi
2017-08-14 14:05

Türk Hareketi Derneği Faaliyete Geçti

Genel Başkanlığını Atila Şimşek\'in yürüttüğü Türk Hareketi Derneği, İzmir\'deki teşkilatlanmasını da tamamladı.

 

İzmir İl Başkanlığı\'nı Mustafa Lütfü Demirağlı\'nın yürüttüğü dernek çalışmalara başladı. Türk Hareketi Derneği İzmir İl Başkanlığı, ilk resmi ziyaretini Azerbaycan Kardeşlik veİşbirliği Derneği\'ne yaparak Azerbaycanlı soydaşların acılarını paylaştı. Azerbaycan Kardeşlik ve İşbirliği Derneği Başkanı Doktor Asıf Kurban Türk Hareketi Derneği Başkanı Lütfü Demirağlı\'na kendilerine verdiği destek için teşekkür etti.

AMAÇ TÜRK DÜNYASINI BİRLEŞTİRMEK

Başkan Demirağlı, Türkiye Cumhuriyeti\'ne her yönden saldırı olduğunu söyledi. 1919\'da Mustafa Kemal, Refet Bele, Rauf Orbay, Ali Fuat Cebesoy tarafından imzalanan Kazım Karabekir ile Cemal Paşa ile telgrafla onaylanan Amasya Genelgesi\'nde sanki bugünlerin anlatıldığını dile getiren Mustafa Lütfü Demirağlı, genelgenin ilk maddesinin yurdun bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı tehlikededir olduğunu hatırlatarak bugün de aynı şeylerin yaşandığını açıkladı.

Demirağlı sözlerini şöyle sürdürdü;

Günümüzde ayrımcılık yapılarak toplum bölünmeye ve tam bağımsızlığa saldırılarak birliğimiz yok edilmeye çalışılmıştır. Cumhuriyetin niteliklerine ve kurucu değerlere yönelik olarak da her yönden saldırılar her geçen gün artmıştır. Türk kimliği ve Laiklik yok edilmeye çalışılmaktadır. Din siyasete alet edilmekte, TSK ve yargı itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır. Siyasetin kirletildiği günümüzde ulusal tarih bilincimiz ve Türk kültürümüz unutturulmaya çalışılmaktadır. Basın ve haber alma özgürlüğümüz elimizden alınmıştır. Televizyonlarda yayınlanan dizi ile programlarla Türk Milleti uyutulmaktadır. Türk\'ün geleceğinin Türk Birliği\'nin kurulmasından geçtiğini gören Türk Hareketi Derneği, Türkiye Cumhuriyeti\'nin parçalanmasını engellemek ve Orta Asya\'daki bağımsız Türk devletleri başta olmak üzere dünyada yaşayan tüm Türklerle beraber Büyük Türk Birliği\'ni kurmak hedefindedir. Bu sebeple önce Türklüğüm, sonra dini inancım diyerek Türk dünyasını seven herkesi mücadelemizi paylaşmaya gücümüze güç katmaya çağırıyoruz

 

Ege Politik (6 Şubat 2017)


Bu haber 817 kez okundu.
 • Genç Anadolu Partisi Ziyaret
  Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Alemdaroğl...

 • Konferans
  23 Kasım 2019 günü saat 13.00-17.00 arasında ATA TÜRK O...

 • AGOT
  Ankara Genç Oyuncular Tiyatroso 22 Kasım 2019 günü "Kafe...

 • Nikah Töreni
  Güney Azerbaycan'ın Sulduz Kentinde yaşayan, Türkçülü...

 • 29 Ekim Yürüyüşü
  29 Ekim 2019 Cumhuriyetimizin 96ncı kuruluş yılında Tür...

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Avrupa Birliğine benzer bir Türk Birliğinin kurulmasını onaylıyormusunuz?

Türk Hareketi Derneği-THD © 2016 |Web Sitemiz Türk Hareketine Aittir İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Espower Bilisim