Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
BİZİM TÜRKÇÜLÜĞÜMÜZ
TÜRK HAREKETİNDEN SESLENİŞ
2017-09-05 12:15

BİZİM TÜRKÇÜLÜĞÜMÜZ

    “Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur.”

    “Benim hayatta yegâne fahrim ve Servetim Türk olarak doğmamdır.”

    “Ben her şeyden önce Türk Milliyetçisiyim.”

    “Türkçülük bir bayrak gibidir.”

                                                                                                        M. Kemal ATATÜRK

 

    BİZİM TÜRKÇÜLÜĞÜMÜZ…

    * Türkçülük milletini sevmek, onu yükseltmek, tehlikelere karşı koymak ve vatan uğruna her fedakârlığı yapmak, gerekirse ölümü göze almaktır. Kısaca Türk vatanına ve Milletine sadakattir.

   * Türk milletini sevmek; Türk milletinin iyiliğini istemek, onun yüceltilmesi için çalışmak, onun hakkını, hukukunu çiğnetmemek ve milletimizi kısa zamanda dünyanın en çok refaha ermiş, en zengin, en güçlü ve en medeni toplumu hâline getirmek, esaret altında bulunanların esaretten kurtulmasını sağlamaya çalışmak ve Türklerin kendi aralarında daha sıkı bir sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasî iş birliğinin gelişmesini sağlamak demektir.

    * Türkçülük Türk Dilini, Türk Tarihini, Türk Kültürünü, Türk Geleneklerini, Türk Adet ve Örflerini, Türk Vatanını, Türk Bayrağını sevmektir. Türk kültürüne, Türk diline, Türk Tarihine, Türk geleneklerine, Türk adet ve örflerine saygıdır.

   * Türkçülük Türklerin dünya geleceğinde söz sahibi olmasını sağlayacak, Türk’ü büyüterek çağdaş medeniyetler seviyesine kavuşturacak Milli Benlik, Milli Şuur ve Milli Ülkünün uyanmasını sağlayacak ve Türklüğü yaşatacak ortamı hazırlamaktır.

* Türkçülük, Türk Milletinin birlikteliğini, birlikte yarattıkları özellikleri ve eserleri korumak, geliştirmek ve daha ileri götürmektir.

    * Türkçülük Türk Milletinin her ferdini Milli Şuur, Milli Ruh ve Milli Ülküye sahip kılmak için uğraş vermektir.

    * Türkçülük, Türk Milletini kalben ve fikren birbirine ve Türk Birliğine inanmasını sağlamaktır.

    * Türkçülük Macar ovalarından Çin denizine kadar uzanan Topraklarda yaşayan 400 milyondan fazla Türkçe konuşan, Türk gibi yaşayan, Türk gibi soluyan, asil milletin evlatlarını TÜRK BİRLİĞİ adı altında TEK DİL, TEK BAYRAK, TEK DEVLET, TEK VATAN, TEK MİLLET olarak toplamaktır.

    * Türkçülük kendi değerlerine olduğu kadar diğer milletlerin de kültür, dil, din, inanç, adet ve örflerine saygılı olmaktır.

    * Türkçülük Tanrının yarattığı tüm insanlara hoşgörü, şevkat, sevgi ve adalettir.

    * Türkçüler için bağımsızlığın ve egemenliğin tek sırrı vardır. O da “TÜRK OLMAK, TÜRKÇÜ OLMAKTIR.” Türk Aşkı, Vatan Aşkı, Millet Aşkı, Bayrak Aşkı bizim tükenmez gücümüzdür. Bu aşk için “canı cana, kanı kana katmak” bir namus borcudur.

    * Türkçülük Türk’e has değerleri bilmek ve korumak, Türk Milletinin bağımsız olarak daha iyi şartlarda yaşamasını sağlamak için fikir üreterek, Türk milletine yönelik sevgiyi eyleme dönüştürmektir.

    ŞUNLAR BİLİNMELİDİR Kİ;

      1. Kalben ve fikren birbirine ve vatanına bağlı olmayan milletler çökmek, başka milletlerin idaresi altına girmek ve yok olmak tehlikesi ile karşı karşıyadır.

    2. Türkçülük tarihin hiçbir döneminde Irkçı ve Faşist bir ideoloji olmamıştır ve olmayacaktır.

    3.  Bizi Türkçülükten saptırma ve Türkçülüğü hâke yeksan etme yolunda gayret ve çaba sarf edenler, bu gayret ve çabalarının boşa olduğunu şimdiye kadar gördükleri gibi bundan sonra da göreceklerdir.

    4. Bizim en büyük sıkıntımız “Türkiye Cumhuriyeti’nde Türk Milliyetçiliğinin kendi insanından çektiği eziyeti başkasından çekmemiş olmasıdır.” Bu eziyete son vermek her Türkçünün aydınlatma görevidir.

    5. Görüldüğü gibi “BİZİM TÜRKÇÜLÜĞÜMÜZ”, M. Kemal ATATÜRK’ ün inandığı TÜRKÇÜLÜKTÜR.

                                                                                         TÜRK HAREKETİ

 

 


Bu haber 2689 kez okundu.

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Avrupa Birliğine benzer bir Türk Birliğinin kurulmasını onaylıyormusunuz?

Türk Hareketi Derneği-THD © 2016 |Web Sitemiz Türk Hareketine Aittir İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Espower Bilisim